Katlanır Cam Teras

Çayyolu Cam Balkon

Cam balkon modelleri

Hangi cam balkon sistemi sizin ihtiyacınıza uygun? Bu iki soru, cambalkon yaptıracak kişilerin, cambalkon modelleri arasında seçim yapması için önemlidir. Günümüzde çoğu balkonda, cam balkon modeli olarak, katlanır cambalkon sistemi tercih edilmektedir. Kış bahçesi, teras, veranda gibi yerlerde ise sürgülü cam balkon sistemleri, tercih edilen cambalkon modelidir. Bu cam balkon modelleri arasında seçim yapılırken, balkonun veya uygulanacak mekanın şekli ve istenilen fonksiyon önemlidir.

Sürgülü Cam Balkon Sistemi Çalışma Şekli
Katlanır cam balkon sistemleri, her bir camın tek tek kaydırılıp, açılması şeklinde fonksiyona sahipken, sürgülü cam balkon sistemi her bir camın birbirini çektirmesi suretiyle çalışır. Sürgülü cam balkon modellerinde, birden fazla ray vardır. Her rayda bir cam olur. Camlar toplandığında, bir camın genişliği kadar alan sabit kalır, balkon tamamen açık hale getirilemez. Fakat balkonun içine açılmadığı için, balkon içinde yer kaplamaz.
Gömme Cam Balkon Modeli

Katlanır cam balkon modelleri, her türlü şekle sahip balkonlarda ( yay şeklinde balkon, u şeklinde balkon, L şeklinde balkon, açılı balkon, köşeli balkon, düz balkon, gömme balkon v.b.) uygulanabilirken, sürgülü cam balkon modelleri, doğrusal çalıştığından, sadece ve sadece, düz balkon, gömme balkon, L şeklinde ve U şeklindeki köşeli balkonlarda uygulanır. Yay şeklindeki ve 90 derece dışındaki açılı balkonlarda uygulanmaz.

L Cam Balkon Modeli

U Cam Balkon Modeli

Yay Cam Balkon Modeli

Galeri...

TOP